top of page

Desirial

ZHRNUTIE PRODUKTU

Desirial je dermálny výplňový produkt s obsahom zosieťovanej kyseliny hyalurónovej, ktorý bol vyvinutý špeciálne na liečbu ženských vulvo-vaginálnych stavov, ako je atrofia pošvy.

Liečba pomocou lieku Desirial sa uvádza na trh aj ako "labiálne nadúvanie" alebo ako nechirurgická plastika pyskov, pri ktorej sa injekčné materiály používajú na zväčšenie objemu veľkých pyskov.

Na trh v Spojenom kráľovstve bol uvedený v januári 2014 a vyrába a distribuuje ho francúzska spoločnosť Laboratoires VIVACY. Ide o tú istú spoločnosť, ktorá stojí za radom dermálnych výplní Stylage používaných na omladenie a zväčšenie objemu tváre.

 

GENERICKÝ NÁZOV

Sieťovaná, neživočíšna kyselina hyalurónová (NaHa) s manitolom.

Čo obsahuje

Desirial obsahuje zosieťovanú kyselinu hyalurónovú, ktorá je vyrobená pomocou technológie IPN-like® (Interpenetrated Network), Vivacy vytvorila niečo, čo má dve štruktúry - monofázickú štruktúru A a B a štruktúru podobnú IPN. Tieto dve štruktúry sú mechanicky nezávislé, takže Desirial sa ľahko vstrekuje a vďaka zvýšenej hustote jeho zosieťovaných uzlov má dlhú životnosť. Táto metóda vyžaduje menej BDDE (bežná zlúčenina používaná pri zosieťovaní kyselín hyalurónových), čo je podľa spoločnosti účinnejšie a výsledkom je bezpečnejší a dlhšie trvajúci produkt.

Desirial bol tiež skombinovaný s antioxidantom manitolom, ktorý je prirodzene prítomný v prírode v zeleri, olivách a malinách a používa sa na zníženie vedľajších účinkov injekčného podávania kyseliny hyalurónovej, a to začervenania a opuchu. Keď sa ihla zavedie do kože, vyvolá reakciu voľných radikálov, ktorá môže spôsobiť škodlivú reakciu v hyalurónovom géle. Prítomnosť manitolu, "vychytávača voľných radikálov", obmedzuje účinky voľných radikálov na injekčne aplikovaný produkt, čím sa znižuje riziko zápalu po injekcii a zabraňuje pomerne rýchlemu rozkladu štruktúry gélov kyseliny hyalurónovej v tele, takže vydržia dlhšie.

Na čo sa používa

S pribúdajúcim vekom ženy, podobne ako mnohé iné časti tela, strácajú veľké pysky (vonkajšie záhyby alebo pysky obklopujúce pošvu) svoju mladistvosť a môžu byť ochabnuté a trochu vyprázdnené v dôsledku straty objemu tkaniva. Zmeny v tejto oblasti sa môžu znásobiť pôrodom a menopauzou, čo vedie ku kozmetickým aj funkčným problémom ženy.

Podľa Laboratoires Vivacy až 80 % žien vstupujúcich do menopauzy trpí suchosťou pošvy a približne 50 % žien po ukončení menopauzy naďalej pociťuje suchosť pošvy.

Počas menopauzy dochádza k zníženiu vylučovania estrogénov, čo má vplyv na fibroblasty, stavebné kamene nových kožných buniek, a to vedie k postupnej strate pružnosti a plnosti v oblasti veľkých pyskov. Vaginálna sliznica, červenšia oblasť kože, ktorá je za normálnych okolností chránená veľkými pyskami, sa stáva suchou; spojivové tkanivo je menej prekrvené, menej hydratované a stenčuje sa. Žľazové bunky dostávajú menej výživy, čo spôsobuje, že chradnú a začínajú zle fungovať. V dôsledku toho sa vo vaginálnej oblasti objavuje suchosť kože, strata pružnosti, ochabnutosť a krehkosť.

Desirial možno použiť na omladenie veľkých pyskov, zakrytie malých pyskov pre symetrickejší a proporcionálnejší vzhľad a zlepšenie suchosti.

Vo všeobecnosti sa ošetrenie vykonáva spolu s aplikáciou lokálneho anestetického krému, aby sa predišlo nepríjemným pocitom.

bottom of page